Се заканувал со бомба на извршителка

66

Драма се одвивала вчера среде бел ден во Скопје, скопјанец со бомба и се заканувал на извршителка.

Во 10 часот и 30 минути извршителката В.Д. од Скопје, која имала судска одлука за одземање на објект од лицето И.С. пријавила дека лицето побарало прием кај неа при што истото и покажало кутија со експлозивна направа и и кажал дека и во објектот, исто така, имало поставено експлозивна направа.

Констатирано е дека во кутијата имало петарда, полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.