Се запали автомобил во Скопје

На паркинг во комплексот Порта Влае се запали автомобил.

Голем број пожарникари се справуваат со пожарот во Порта Влае , кога се запали автомобил од засега непозната марка. Не се знае ниту причината за избувнувањето на пожарот , кој имало опасност да се прошири на околните куќи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.