Се запали куќа во Дојран: Пожарот зеде една жртва

Од РЦУК Струмица информираат дека избувнал пожар на двоспратна куќа во С.Дојран.

„Зафатена е кровната конструкција и еден спрат од куќата. Во пожарот има и една жртва.

Во интервенцијата учествуваат ТППЕ Гевгелија со 4 пожарникари, еден ПП м.в и четири од доброволно ПП друштво од Дојран со едно возило“,  известуваат надлежните служби.

Моментално се догаснува пожарот. Повеќе информации следуваат откако ситуацијата ќе се нормализира.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.