Се запали мерцедес кај Бит Пазар, зафатен и сеад леон

370

На 11.10.2021 во 05:5 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар настанал пожар  во патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Б.(43) од Скопје, од кој бил зафатен и дел од уште едно патничко возило „сеат леон“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на фирма.

Повредени лица нема.

Пожарот бил локализиран од Бригадата за противпожарна заштита, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.