Се запали тетовскиот ковид-центар (ВИДЕО)

1581

Гори ковид-центарот во Тетово.

На местотото интервенираат и пожарните екипи. Во моментов не се познати причините за пожарот, ниту дали има евентуални жртви. Но болни и изгорени повредени се изнесуваат зградата во колички. Зградата е целосно изгорена.

Пожарот е активен речиси половина час, но нема знаци за смирување, густ чад и пламен се шири наоколу.

Од МВР велат дека пожарот избил околу 21 часот и дека нивни екипи се на терен, па подетални информации ќе објават подоцна.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.