Седма жртва од коронавирусот во Грција

Лице што имало здравствени проблеми, утрово почина во болницата во грчкиот град Кожани и е седмата жртва од коронавирусот во Грција, неофицијално дознава дописничката на МИА од Атина.

Во текот на вчерашниот ден, уште едно лице го загуби животот, а согласно официјалните податоци од Министерството за здравство на Грција што се соопштуваат секој ден во 18 часот, во земјата заклучно со вчера беа регистрирани со 464 случаи на Ковид-19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.