Нова трагедија, усмртен пешак

102
пешак

Според информациите до кои дојде Курир, во мажот удрил автомобил „Застава“ управуван од 31 годишниот И.Ј. од Велес.

Веднаш била повикана итна медицинска помош која можела само да констатира смрт кај прегазениот пешак.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата и презема мерки за нејзино расчистување.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.