Седумнаесет кинески војници загинаа при експлозија во магацин за оружје

64

Седумнасет војници загинале  вчера во Кина при експлозија во магацин за оружје.

Државната агенција „Ксинхуа“ јави дека војниците ја оставале муницијата во воен магацин во централниот дел од земјата кога дошло до експлозијата.

Властите го истражуваат случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.