СЕХА го најави трансферот на Ѓукиќ во Вардар

102

Дарко Ѓукиќ ќе биде новото десно крило на Вардар во новата сезона. Српскиот репрезентативец доаѓа од екипата на Спортинг Лисабон и ќе биде замена за Чупиќ, кој премина во ППД Загреб.

Медија тимот на СЕХА лигата го најави враќањето на Ѓукиќ во ова натпреварување, со оглед дека пред неколку години го носеше дресот на Брест Мешков.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.