Секс факти кои ќе ве шокираат

285

Без разлика колку се богати со знаење за сексот, сигурни сме дека постојат работи за кои никогаш не сте чуле. На пример, знаете ли дека токму сега неколку десетици илјади двојки водат љубов? Или дека спермата содржи калории?

Авторката на книгата „Секс: 369 факти кои ќе ве запрепастат“, Сејди Кејман одлучи да сподели со луѓето некои од најневеројатните факти врзани за сексот.

По ова никогаш повеќе нема да гледате со исти очи на интимните односи.

Една лажичка спрема содржи седум калории.

Научниците од Универзитетот во Калифорнија откриле дека мажите кои помагаат во домашните работи имаат секс дури 50 отсто повеќе од мажите кои ништо не работат по дома.

Агалматофилија е сексуална привлечност кон кипови, статуи и кукли.

Целосна сексуална активност може да доведе до намалување на пенисот.

Русинката Татјана Кожевникова е сосптвеничка на светскиот рекорд во подигање тегови со вагината и тоа цели 14 килограми. Протеините во спермата помагаат во спречување на настанување на бори и намалување на нивната видливот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.