Македонија

обвинувања на социјалните мрежи Секс скандал на висок функционер во владата

Секс скандал на висок функционер во владата

На социјалните мрежи излезе обвинување дека висок функционер на Владата, пред две недели сакал да изнуди сексуален однос со вработена службеничка.

Со неа, како што се тврди на статус на социјалната мрежа „Фејсбук“, високиот функционер сакал да игра игри на доминација, пишува „Република“.

Вработената сакала да поднесе отказ за злоставувањето и го известила нејзиниот татко, кој влегол во владата и предизвикал инцидент за да ја зачува честа на неговата ќерка. Реагирале дури и владиното обезбедување.

Не се открива кој е функционерот кој го направил овој сексуален престап, но, можно е негово откривање во наредниот период.

Во прилог, целиот статус за случајот: