Секс

Секси сценарија за кои сонуваат мажите

Секси сценарија за кои сонуваат мажите

Игрите во креветот се идеално место за тестирање на границите на фантазијата. Мажите сакаат да ги откриваат скриените аспекти на својата, но и вашата личност, што може дополнително да ве зближи и да ви внесе малку таинственост во врската.

Меѓутоа, за своите најдлабоки сексуални желби често не зборуваме од страв дека партнерот може да реагира бурно. Со оглед дека вистинските парови отворено зборуваат за она што го сакаат, кажете му ги своите најголеми фантазии и натерајте го тој да ги открие своите.

Ви претставуваме секс сценарија за кои мажите потајно копнеат и сакаат да ги реализираат.

Секс во тројка

Оваа идеја ќе ја разбесни скоро секоја жена. Помислата на секоја жена дека нејзиниот партнер е во кревет со друга жена е незамислива. Работата е во тоа што оваа идеја ретко кога доаѓа до реализација и на крај се се сведува на фантазирањето, желбата и уживањето во тоа како би било кога би било.

nevaljale-devojke-1404391164-40580

Секс со професионалка

Првата работа која веројатно ви паѓа на ум е „бљак“. Вашиот партнер да и плати на некоја за секс, па ризикот од полово преносливи болести и слично. Меѓутоа кога се елиминираат ризиците, идејата за изнајмување на професионалка е поради целосното физичко задоволување на вашиот партнер. Ова го помислил секој м аж барем еднаш.

Но, кој вели дека вие не можете да се впуштите во мала игра? Појавете се во спалната соба како тотално непозната личност и задоволете ги сите негови потреби. Изглумете туѓа улога, ќе се изненадите колку сексот може да биде добар кога на друг начин го интерпретирате/

Недофатливи жени

Постојат табу теми кои е подобро никогаш да не бидат споменати. И мажите и жените многу често ги мами она што не можат да го имаат, а за мажите тоа може да биде секс со колешка, ваша другарка и слично. За жените, тоа е шефот од работа, колега…Не се работи за никакво лично напаѓање, туку едноставно за фантазија во која нема граници. Размислете за играње на улоги на доминантни жени на високи и моѓни позиции и слично.

seks-zene-muskarci-foto-shutterstock-1370281294-245895

Стриптиз

Бидете реални, женското тело е секси и моќно. Без оглед на големината и обликот, жената со своите адути, малку самодоверба и вистинско осветлување, може на мажите да им пружи навистина феноменален стриптиз. А да се признае и дека секој маж фантазира за него.

Ќе му се допадне да ве види на друг начин, а без оглед на тоа како изгледате, ќе биде пресреќен што покрај себе има жена која е подготвена да ве заведе и да ви тануца во скут. Изведете му стриптиз, заведете го, соблекувајте го дел по дел, а не крај завршете со секс на стол.

Животински секс

Секој маж ќе се „запали“ на помислата на женски нокти зариени во неговиот грб- страствено, полно со копнеж и желби. Зошто тоа да не го искористите?Испробајте игри на диви животни, како и страствен секс. Бидете слободни. Нека ги почувствува вашите заби, уста и целиот нагон. Навалете се на него, овозможете му да се наежи од самото ваше дишење.

 

Средба со непознат

Фантазијата која вклучува сексуална средба со непознато лица можете лесно да ја реализирате. Само треба да се претворите во некој друг. Зајакнете ја својата улога во тоа што ќе ставите перика, очила и слично. Уживајте.

Секси полицајка

Жените често мечтаат за секс со маж во униформа, а тоа исто ги возбудува и мажите кога станува збор за секс со полицајка. Зошто да не набавите костум на жена-полицајка и потребните реквизити? Забавувајте се, смислете секси сценарио и разиграјте се. Запаметите: улогата на секси полициска службеничка е да спроведе дисцилина и закон таму каде што е потребно.

Хероина од стрип

Сигнурно не постои личност која понекогаш не фантазира за секс со својот омилен херој. Секси хероината може да реализира многу фантазии- жената мачка, Лара Крофт и слично.

seks-igracke-1406292858-42748

Доминација

Садо-мазо сексот понекогаш е понекогаш погрешно сфатен, а доминацијата не мора да биде синоним за овој вид на сексуални игри. Само со добро познавање на партнерот и целосно да се впуштите во игри кои бараат покорност и доминација.

Сцена од порно филм

Познато е дека мажите сакаат да гледаат порно филмови. Предложете му да ги гледате заедно. Коментирајте, уживајте во тоа, а може и фа откриете нешто што би сакале и двајцата да го испробате.