Сексуална мапа на женското тело

338

Кај нас мажите е многу поедноставно, или тестисите или пенисот, но кога жените се во прашање има голем број точки на нивното тело кои се желни за бидат допрени.

1. Усните

Да, вистина е! Ако знаете како со усните, веднаш штом ќе започнете да се бакнувате, ќе ве однесат далеку. Ако мажот не знае страстно да ја бакнува жената, за таа да почувствува како колената ѝ се тресат, тогаш не му се пишува добро.

2. Вагина/клиторис

Веројатно сте збунети зошто ова место не е на прво место. Претпоставуваме дека не ви се потребни инструкции за ова, бидејќи досега би требало да го имате совладано. Доколку не – засрамете се и под итно нешто направете со вашите прсти и јазик.

3. Гради (брадавици)

Ова сигурно не е никакво изненадување. Лижењето и бакнувањето на брадавиците ќе ја возбуди во секунда. Но внимавајте да не бидете прегруби. Ова е прилично чувствителна зона.

4. Половината

Веројатно многумина ќе се изненадат зошто половината е на четврто место. Но, штом ви се пружи прилика, испробајте. Тоа е одлично место за започнување на предигра. Почнете со бакнежи и по реакцијата на нејзиното лице ќе забележите зошто половината е ерогена зона.

5. Стапалата

Некои жени сакаат масажа, некои бакнежи, а некои и шмукање на прстите од нозете. Навалете, но под претпоставка дека стапалата на вашата партнерка се чисти и негувани.

6. Уши

На шестото место се наоѓаат ушите. Многу жени сакаат лижење, бакнување и нежно грицкање, меѓутоа дувањето и не им е така омилено. Меѓутоа можете да ѝ шепотите еротски работи.

7. Задниот дел од вратот

Задниот дел на вратот се наоѓа на седмото место. Само што ќе се приближите со вашето лице и таа ќе го почувствува како ѝ дишете во вратот, веднаш ќе се возбуди. Допирајте ја, бакнувајте ја, масирајте ја.

8. Задникот

Задникот се наоѓа на осмото место. Верувале или не, многу жени обожаваат кога им се посветува внимание на нивниот задник. Многу сакаат плескање, но тоа не е сѐ. Некои сакаат само лижење, а некои пенетрација со прстот или пенисот. Да, изненадувачки, но многу жени сакаат анален секс.

9. Позади колената

Местото позади колената е деветта ерогена зона. Ќе се изненадете како жената реагира кога таму нежно ја бакнувате. Но, важно е да не бидете груби и да не претерувате со нежности, бидејќи може вашата партнерка да е скокотлива.

10. Внатрешната страна на бедрата

Внатрешната страна е на 10-то место. Ова место на женското тело е особено чувствително на допир, бакнежи и лижење. И запомнете – ни случајно немојте да се обидете да го гризете, бидејќи е многу чувствително место.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.