14.5 C
Skopje
четврток, септември 19, 2019

Села се сомнева дека во ‘Рекет’ се споменува и вицепремиерот Османи

31

Претседателот на Алијанса за Албанците вели дека има сознанија дека меѓу прислушуваните материјали од случајот „Рекет„ има бомба и за вицепремиерот Бујар Османи, пренесува „Телма“.

Токму затоа и не очекува овој случај да има разрешница. Правен епилог, според него, може да има само доколку се донесе јавен обвинител врз кој не може да се врши притисок или пак, не се смени власта.

Лидерот на Алијансата за Албанците предлага јавен обвинител странец, за никој да не се чувствува заштитен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.