Семејство од Берово по невремето остана без кров над главата- граѓаните започнаа да се организираат за помош (ФОТО)

127

Невремето кое ја зафати целата земја ова попладне предизвика речиси и разорни штети во некои места од земјава, пишува Курир.мк.

На социјалните мрежи се појави и апел за беровско семејство кое остана без кров над главата по денешното невреме.

За донации и повеќе информации секој може да се обрати кај Кристијан Демјански 077/456-201.

Сметката на Кристијан: 200003368429849 на која ќе можете да донирате.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.