Семејна расправија заврши трагично: Жена со метална шипка го уби сопругот

67

Семејната драма заврши со убиство, сопругата со метална шипка го уби сопругот, самата повикала полиција.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, 48-годишната  М.Ѓ. во семејниот дом во кочанското село Облешево се расправала  со сопругот 55-годишниот  Благојче Ѓ.

Во момент на лутина и гнев, таа со метална цевка го удрила сопругот во главата, по што тој паднал на земја.

Без да знае дали сопругот е починат или само онесвестен, таа самата повикала итна помош и полицијата. За жал, лекарите само констатирале смрт.

Жената е приведена, а полицијата работи на целосно расчистувањ на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.