Сергеј Трифуновиќ е уапсен, учествувал во сообрќајка и бил позитивен на кокаин

Познатиот спрски актер Сергеј Трифуновиќ е уапсен во Белград, јавуваат српските медиуми.

На 28 мај во 19 часот и 40 минути на Врачар, Белград, се случила сообраќајка незгода.

До судир дошло меѓу мотор управуван од актерот Сергеј Трифуновиќ и автомобил, пишува српски „Курир“.

Во несреќата нема повредени, но причинета е материјална штета.

Трифуновиќ не е одговарен за сообраќајната несреќа, но било утврдено дека нема А категорија, како и дека е позитивен на кокаин и канабис.

Тогаш му било одредено задржување во времетраење од 12 часа поради дрога.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.