Серија земјотреси рано утрово ги разбудија жителите на Прилеп, Битола и Ресен

48

Серија земјотреси рано утрово ги разбудија жителите од југо-западна Македонија.

Според информациите на сеизмолошките центри, земјотресот е со епицентар во Албанија, а магнитудата е 2.9 степени според рихтер.

Земјотресите се на длабочина од 1 км и 31 км, а на временска разлика од еден до друг од три минути.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.