Сестрата на Тоше Проески направи торта со емотивна порака (ФОТО)

Да беше жив, денес Тоше Проески ќе наполнеше 42 години.

На денот на неговиот роденден во семејството во Крушево беше направена прекрасна торта. На тортата, испишана емотивна порака.

„Секој твој роденден Тоше е наша воздишка“.

Неговата сестра Дора ја објави тортата на својот Фејсбук профил.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.