ВИДЕО: Погледнете го најновиот спот на Северина

190
ВИДЕО: Погледнете го најновиот спот на Северина

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ на својот Фејсбук профил го објави видео записот од нејзината нова песна нсловена „Калимеро“.

-Се плашев од лавовите на снимањето на спотот, бидејќи беа страшни, а маријачте свиреа навистина лошо. На крајот, ова е најнеобичната песна која сум ја отпеала, еден просечен детски народњак, кој ќе постигне вонсериска гледаност, напиша таа на својот профил.

Погледнете го спотот и слушнете ја песната:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.