Шахистите на Алкалоид го торпедираа Цирих

34

Синоќа во мечот од 5.коло на Европскиот шаховски клупски куп на кој Алкалоид со максимален резултат од 6-0 го торпедира швајцарскиот првак Цирих.

За „фармацевтите“ на овој меч настапија Мамедјаров, Андрејкин, Шанкланд, Инаркиев, Криворучко и Коваљев.

По пет одиграни кола  ШК Алкалоид има 4 победи и еден пораз.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.