Шакира во бикини и фризура која сите ја посакуваат! (ФОТО)

Пејачката Шакира (44) само што објави слика во бикини и сите се прашуваат што крие таа со даската за сурфање?

Шакира на својот Instagram профил објави слика на која е во бикини и за два часа доби милион лајкови.

На сликите, Шакира лежи на даска за сурфање и носи светкаво бикини. Изгледа заносно бидејќи има тело како девојче. Покрај ова, таа објави и видео во кое сурфа ноќе во едноделен костим за капење.

Ова се промотивни слики и видео записот за новата песна: “#DONTWAITUP video- 2 hours away / faltan 2 horas.

– Беше многу забавно снимањето на спотот, играв и сурфав цела ноќ! Благодарност до сите што ми помогнаа да го снимам и се надевам дека момците уживаа исто како мене – ги потпиша Шакира сликите.

– WOW – беше главниот коментар за нејзиниот изглед и музика.

Шакира изгледа одлично, а сите се воодушевени што нејзината фризура остана иста. Имено, пејачката сè уште ја носи својата долга коса со диви кадрици.

Шакира нема снимено песна од 2018 година, а нејзиниот последен настап беше во 2020 година на Super Bowl Halftime Show кога настапи со Џенифер Лопез.

Шакира (44) има две деца, Милана (4) и Саша (2) и е омажена за фудбалерот Пике.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.