Шампионот Торонто поразен од Мајами

46

Актуелниот шампион во НБА лигата, тимот на Торонто, ноќеска загуби на домашен терен од Мајами со 121:110. По основните 48 минути резултатот беше нерешен 108:108, а во дополнитените пет минути канадскиот тим постигна само два поени.

Екстра минути се играа и на тексашкото дерби во кое Сан Антонио го победи Хјустон со 135:133.

 

РЕЗУЛТАТИ

ЛА Клиперс – Портланд 117:97
Кливленд – Детроит 94:127
Сан Антонио – Хјустон 135:133 (две продолженија)
Торонто – Мајами 110-121 (продолжение)
Денвер – ЛА Лејкерс 96:105
Вашингтон – Орландо 120:127
Њу Орлеанс – Далас 97:118

 

ТАБЕЛИ

ИСТОЧНА КОНФЕРЕНЦИЈА

АТЛАНТИСКА ДИВИЗИЈА

1. Торонто 15 5 .750 –
2. Бостон 14 5 .737 0 1/2
3. Филаделфија 15 6 .714 0 1/2
4. Бруклин 10 10 .500 5
5. Newујорк 4 17 .190 11 1/2

ЦЕНТАРНА ДИВИЗИЈА

1. Милвоки 18 3 .857 –
2. Индијана 13 7 .650 4 1/2
3. Детроит 8 13 .381 10
4. Чикаго 7 14 .333 11
5. Кливленд 5 15 .250 12 1/2

ЈУГОИСТОЧНА ДИВИЗИЈА

1. Мајами 15 5 .750 –
2. Орландо 9 11 .450 6
3. Шарлот 8 14 .364 8
4. Вашингтон 6 13 .316 8 1/2
5. Атланта 5 16 .238 10 1/2

 

ЗАПАДНА КОНФЕРЕНЦИЈА

СЕВЕРОЗАПОДНА ДИВИЗИЈА

1. Денвер 13 5 .722 –
2. Јута 12 9 .571 2 1/2
3. Минесота 10 9 .526 3 1/2
4. Оклахома Сити 8 11 .421 5 1/2
5. Портланд 8 12 .400 6

 

ПАЦИФИЧКА ДИВИЗИЈА

1. ЛА Лејкерс 18 3 .857 –
2. ЛА Клиперс 15 6 .714 3
3. Феникс 9 10 .474 8
4. Сакраменто 8 11 .421 9
5. Голден Стејт 4 18 .182 14 1/2

ЈУГОИСТОЧНА ДИВИЗИЈА

1. Далас 14 6 .700 –
2. Хјустон 13 7 .650 1
3. Сан Антонио 8 14 .364 7
4. Мемфис 6 14 .300 8
5. Њу Орлеанс 6 15 .286 8 1/2

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.