Шефот на бугарската дипломатија Винегин со свое предавање во МНР

Бугарскиот министер за надворешни работи, Кристиан Винегин, утре во Министерството за надворешни работи, ќе одржи предавање на тема „ЕУ и Западниот Балкан: Предизвици во 2014-та година“.

Предавањето во МНР ќе се одржи во Амфитеатарот на МНР во 11 часот.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.