Шекеринска го крие и брани рекетот на Ковачевски и лаже како нејзиниот шеф Зоран Заев

68

Соопштение до јавноста,реакција на изјавата на Радмича Шекеринска.

„Откако СДСМ е на власт, три години немаме ниту една инвестиција во енергетиката. СДСМ единствено што направи е поништување на набавката на механизација. За три години од нивно владеење фирми блиски на СДСМ нижеа милиони преку криминални тендери.

Таков пример имаме и со Васко Ковачевски, кој на незаконски начин ја избрка фирмата која не сакала да плати рекет од 250.000 евра и на нивно место преку договор во 4 очи тендерот го додели на фирмата СВ Инвест која е поврзана со Вице Заев.

Криминалот и злоупотребите во енергетиката наскоро ќе завршат

Изборот е помеѓу обнова која ќе ја донесе ВМРО-ДПМНЕ и измама која ја имаме од Заев и СДСМ. Македонија не заборава, и народот ќе ја направи разликата.“

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.