Шест лица од Непал исчезнати во Скопје

На 12.06.2024 во 11:15 часот во СВР Скопје, М.Н.(41) од Скопје пријавил дека од работното место на подрачјето на општина Аеродром се оддалечиле шест лица од Непал, со привремен престој во Скопје.

Тие биле вработени во неговата фирма.

Се преземат мерки за пронаоѓање на лицата.