Шестчлено семејство настрада во пожар во Шпанија

29

Во хотел во Северна Шпанија, изби пожар во кој загинаа шест лица, а петмина се повредени.

Три возрасни лица и тројца малолетници настрадаа во пожар кој избувнал рано утринава. Уште тројца возрасни луѓе и две деца се одведени во болница со изгореници.

Семејството изгорело, бидејќи спиеле кога избувнал пожарот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.