Шилегов: И честитам победа на Арсовска

58

Градоначалникот во заминување Петре Шилегов, честиташе на Арсовска победа, и искажа благодарност за сите кои дале поддршка за него.

– Дозволете ми најпрво да ви честитам на изборот, да и честитам на г-ѓа Арсовска. Благодарност за сите граѓани и активисти кои дадоа поддршка. Благодарност на моето семејство, за екипата со која оставивме неизбришливи траги. Булевари, мостови, улици е нешто што ќе остане засекогаш. Драго ми е што Скопје го оставивме во развој. Ние сме тука понатаму, да продолжи Градот да се развива да не дозволиме да се случуваат силувања на градот како порано, истакна тој.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.