Штипјанец се запалил во својот дом, заврши на Ургентно

32

Постар штипјанец е пренесен на Ургентно во Скопје откако се здобил со изгореници во пожар кој самиот несвесно го предизвикал.

Шеесет и осумгодишниот М.М. добил тешки изгореници во пожар што синоќа самиот ненамерно го предизвикал во неговата куќа во  штипската населба „Македонка“, пренесе полицијата.

Поради сериозноста на изгорениците, од прв, втор и трет степен, М.М. од штипската болница е пренесен на скопските клиники.

Старецот од куќата која горела бил извлечен од страна на пожарникарите.

Се утврдуваат причините за пожарот кој можел да го чини живот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.