Штипскиот градоначалник се сретна со американската амбасадорка

62

На средбата со Н.Е. Амбасадорката на САД во Македонија, госпоѓа Кејт Брнз, имавме продуктивен разговор во кој ги споделивме нашите размислувања за потенцијалот на Општина Штип и можностите за развој кои ги има нашиот град.

Огромно е задоволството да споделиш идеи и визија со стратешки пријател, кој во секој момент е подготвен за соработка и поддршка на нашиот град, објави на Фејсбук, градоначалникот на општина Штип, Иван Јорданов.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.