Швајцарец се повредил при пад од височина на Матка

45

Давесет и двегодишниот Г. С. од Швајцарија се здобил со тешки телесни повреди при пад од два метри височина во Матка.

Како што соопшти МВР, случајот утрово во 08.40 часот во СВР Скопје бил пријавен од Ургентниот цетар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде повреденото момче вчера било донесено со тешки телесни повреди.

Се работи на расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.