Шварценегер предложи Роналдо да биде наречен терминатор

100

Познатиот холивудски актер и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер предложи напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, да биде наречен „Терминатор“.

Според Шварценегер, во фудбалот овој прекар е сè уште слободен.

– Во НБА лигата, веќе имаме кошаркар, кој се нарекува Терминатор (играчот на Клиперс Каваи Леонард). Мислам дека во фудбалот сè уште нема играч со ваков прекар. Па зошто да не го пополниме? Нека биде Роналдо. Наречете го само Терминатор. Тогаш сите ќе го соберат и ќе го нарекуваат, ја пренесува Би-Би-Си изјавата на легендарниот американски актер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.