Силјановска му кажа на Димитров по кој член ќе одговара поради Договорот од Преспa

301

Основата за гонење за Димитров според Силјановска е членот 308 од Уставот според кој ќе одговара кривично секој што ќе ја стави во потчинетост Република Македонија.

Силјановска после емисијата го објави членот од законот на Фејсбук и напиша:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.