Силен ветер корнеше дрвја и семафори во Хрватска

46

Ветер со брзина од 70 километри на час проследен со пороен дожд синоќа погоди делови од Хрватска. На улиците во главниот град, Загреб, изутринава се забележуваат голем број откорнати дрвја и скршени гранки, пренесуваат локалните агенции.

Полицијата ги предупреди граѓаните да не излегуваат од домовите ако немаат неодложни обврски. Државниот хидрометеоролошки центар издаде предупредување за повторување на невремето во следните денови.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.