Силен земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран околу пладне во централна Грција.

Епицентарот на земјотресот бил недалеку од Ливадиа, а тресењето на земјата е почувствувано и во реонот на Атина.

„Кратко, но силно“, сведочат Грците во ЕМСЦ.

 

Засега не се знае дали има материјална штета.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.