Силен земјотрес ја погоди Романија, се тресел и Белград

Силен земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала вечерва околу 19:25 часот ја погоди Романија.

Епицентарот бил во близина на градот Арад, на длабочина од девет километри, според податоците од Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар
Земјотресот бил почувствуван и во Белград.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.