Силен земјотрес ја стресе Турција

Силен земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Турција.

Епицентарот бил во близина на градот Малатија на длабочина од осум километри.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.