Силен земјотрес утринава во Грција

56

Земјотрес со јачина од 6 степени по Рихтер го погоди утринава регионот на грчки Крит.

Според објавените податоци, земјотресот бил регистриран во 9:23 часот по локално време.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.