Силен земјотрес утринава во Иран

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала утринава го погоди Иран.

Како што наведува Европско медитеранскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Нема информации за евентуални жртви или материјална штета.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.