Силен земјотрес ја погоди Грција

152

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот од Грција.

Според првичните податоци- нема повредени лица, ниту поголеми штети.

Земјотресот се почувствувал во 18.08 часот, на 30 километри западно од градот Агринио, на длабочина од 28 километри.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.