Силен земјотрес почуствуван во Македонија

250

Силен земјотрес со јачина од 5.1 степени според Рихтер, со епицентар во градот Кожани во Грција денеска нешто пред 13 часот беше почувствуван и во Македонија.

Најсилно почувствуван е во Битола, кој се наоѓа на 50-тина километри од границата.

Епицентарот е на длабочина од 2 километри

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.