Грчева: Син ми од странство ме праша-Мамо вистина ли сте ја продале Македонија?

Син ми вознемирен ми се јави пред 2 минути од странство и ме прашува: Мамо вистина сте ја продале Македонија? пишува во својот статус на Фејсбук пратеничката Солза Грчева.

Таа додава и дека „Тука сите весници пишуваат за тоа, кажи кога се протестите да купам веднаш карта. Што да му кажам…Тажно, пишуваа таа во нејзиниот фб статус.

solza-grceva

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.