Синиша Мали со најголеми шанси за премиер на Србија

Најголеми шанси да биде нов премиер на Србија има актуелниот министер за финансии Синиша Мали, а во игра се уште три имиња од Српската напредна партија (СНС), пренесе Бета.

Според денешното издание на „Вечерње новости“, повикувајќи се на свои информации, станува збор и за Ана Брнабиќ, Милош Вучевиќ и Горан Весиќ.

Најмалку шанси да биде нов српски премиер има заменик-градоначалникот на Белград Весиќ, пишува Новости.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.