Синот Александар Вучиќ, Данило е заразен со коронавирусот

74

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило е заразен со Корона вирусот. Неговиот татко лично ја потврди информацијата на неговиот твитер профил каде напиша:

„Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што е примен на Инфективна клиника. Сине, ќе го победиш ти ова! Те сака тато, сите те сакаме“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.