7 C
Skopje
сабота, мај 30, 2020

Синот на српскиот претседател Вучиќ инфициран со коронавирус

263

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус.

Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија.

„Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што е примен на Инфективна клиника. Сине, ќе го победиш ти ова! Те сака тато, сите те сакаме#, напиша Вучиќ наInstagram.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.