Сирени во Багдад: Ракети ја погодија Зелената зона

96

Две ракети ја погодија Зелената зона во Багдад, поради што се активирале сирени за тревога во американската амбасада во ирачкиот главен град, објавија западните медиуми.

Очевидци тврдат дека виделе чад и слушнале експлозии.

Една од ракетите, наводно, паднала во близина на турската амбасада.

Овој строго обезбедуван дел од градот често е мета на ракетни напади во последните неколку месеци, но ретко има жртви.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.