Сиријци ограбени во кумановско

Петмина сиријци пријавиле во кумановската полиција дека биле ограбени во околината на село Четирце, соопшти денеска полицијата.

Вчера, во 21:45 часот, случајот го пријавил 21 годишниот М.З.А.Г.(21) од Сирија.

– Тој пријавил дека околу 18.00 часот во село Четирце, кумановско, тој и уште четири други лица, исто така од Сирија, биле физички нападнати од неколку машки лица кои им одзеле пари и други предмети, соопшти полицијата.

СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.