Сите судови во Словачка добиле дојава за бомба, прекинато судење на поранешен градоначалник

15

Сите судови во Словачка добија дојава за бомба, потврди портпаролката на регионалната полиција за агенцијата ТАСР.

Дојава за бомба го прекина судењето на поранешниот градоначалник на општината Марјанка во округот Братислава, Радован Ј., кој е обвинет за корупција, а што се одвива во Специјализираниот кривичен суд во Бањска Бистрица.

Ова е трета дојава за бомба во словачките судови во последните три месеци.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.