Сити на маки, подолга пауза му се заканува на Де Брујне

204

Актуелниот англиски шампион Манчестер Сити може следните неколку месеци да остане без услугите на еден од своите најдобри фудбалрени, Кевин де Брујне, кој во средата се повредил на тренинт, објави City Watch.

Според англиските споретски медиуми, Белгиецот се здобил со повреда на лигаментите на коленото, слична на онаа која Кевин де Брујне ја доживеа на натпреварот против Евертон во јануари 2016 година.

Тогаш Белгиецот паузираше два месеци, аслична судбина, според некои информации можеби и полоша го чека сега.

Белгиецот измиантиот викенд ги одигра првите минути по Светското првенство и планот на Пеп Гвардиола беше постепено да го вклучи во тренажниот процес.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.