Сити со нови случаи на коронавирусот

104

Англискиот премиерлигаш Манчестер Сити во средата објави за уште три случа на зараза со коронавирусот во неговите редови

Станува збор за резервниот голман 35-годишниот Скот Карсон, 18-годишниот играч од средниот ред Кол Палмер и еден член од стручниот штаб.

Од претходно со коронавирусот се заразени првиот голман на тимот Едерсон, бековите Кајл Вокер и Ерик Гарсија, како и напаѓачите Габриел Жезус и Феран Торес.

Во полифиналето од Лига купот против градскиот ривал Манчестер Јунајтед кој на распоредот е во среда навечер во 20,45 часот, тренерот Пеп Гвардиола нема да може да смета и на повредениот стопер Америк Лапорт.

Во вторникот фудбалерите на Тотенхем изборија пласман во финалето на Лига купот откако во полуфиналниот дуел на својот стадион го победија второлигашот Брентфорд со 2:0.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.